YouTube Premium oficiálně: YouTube Music nahradí Hudbu Google Play

   

Po dlouhých spekulacích je to tady. YouTube Premium se oficiálně oznámilo, zároveň se tímto krokem odsouvá Hudba Google Play na druhou kolej. Do popředí se naopak dostane YouTube Music, i když jen částečně a navíc jen ve vybraných zemích. A ano, je to přesně tak zmatené, jak to na první pohled vypadá.

Google s YouTube Premium překopává hudební a video služby

Pokud si chcete pouštět hudbu a video přes služby společnosti Google, tak máte nyní hned několik možností. Existuje youtube RED, které nabízí videa bez reklam a další bonusy. Dále je zde youtube music, které se více orientuje na hudbu a pak je tu Hudba Google play, což je čistě streamovací hudební služba jako třeba Spotify.
Už několik měsíců se ale spekulovalo, že se vše spojí do jedné služby . A to se tak stalo, i když pod spojením do jedné služby jsme si představovali trochu něco jiného.
Nejprve je zde nové předplatné YouTube Premium, které nahradí YouTube RED. Stále s předplatným budete moct přehrávat videa na pozadí, nebudete mít reklamy a podporuje se offline přehrání. Cena za tuto službu bude 11,99 dolarů měsíčně. Jenže hlavní problém s YouTube RED byl v tom, že služba byla dostupná jen pro pár zemí na světě. To se nyní sice zlepší o několik států, stále ale většina světa nebude mít v nejbližší době k prémiové verzi YouTube přístup.
Česká republika bohužel mezi tyto státy patří. Prozatím nemáme informace, kdy se služba spustí u nás. Takže v tomhle ohledu se pro Česko stejně nic nemění.

YouTube Music v kompletně novém

Součástí YouTube Premium bude i YouTube Music. To je úplně nová služba, kterou dnes Google také představil. Nemá vůbec nic společného s momentálním YouTube Music, které je v podstatě jen upravená YouTube aplikace.
Brzy se z ní stane samostatná služba, která obdrží novou aplikaci a webový přehrávač pro počítače. Zároveň bude podporovat verzi zdarma s reklamami podobně jako Spotify. Reklam se zbavíte předplatným, které vyjde na 9,99 dolarů měsíčně. Anebo tím, že budete mít předplatné YouTube Premium, které bude Music obsahovat.
Zároveň to také nahradí Hudbu Google Play, i když jen ve streamování hudby. Pokud má uživatel v Hudbě Google Play uložené vlastní písničky, tak bude muset stále využívat Hudbu Google Play. V Česku je to ale jedno, protože stejně jako YouTube Premium, i YouTube Music u nás prozatím nebude dostupný. Google slíbil další rozšiřování do konce roku 2018, tak se na nás snad dostane v další vlně.Zdroj: androidpolice.com

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

5 typů aplikací, které byste měli hned teď odinstalovat ze svého telefonu

Horoskop pro dnešní den

Selfie zabíjí: Počet úmrtí při jejich pořízení nebezpečně stoupá